ODDZIAŁ CHIRURGICZNY

ODDZIAŁ CHIRURGII OGÓLNEJ,

URAZOWO - ORTOPEDYCZNEJ I UROLOGII

p.o. Kierownik Oddziału: lek. med. Waldemar Zawada - specjalista chirurgii ogólnej

Pielęgniarka Oddziałowa: starsza pielęgniarka koordynująca Bernadetta Krech

Asystenci:
lek. med. Stanisław Skiba - specjalista chirurgii ogólnej
lek. med. Józef Pyclik – chirurg
lek. med. Leszek Kotowski

Liczba personelu pielęgniarskiego 12 w tym 5 licencjatek pielęgniarstwa.

Liczba łóżek: 20

Liczba sal: 9
– dwuosobowych: 7
– trzyosobowych: 2

Oddział świadczy usługi w zakresie:
– leczenia urazów kości i stawów (złamania, zwichnięcia, skręcenia)
– leczenia urazów mięśni, ścięgien i więzadeł
– operacji rekonstrukcji więzadeł
– artroskopii stawów
– chirurgii jamy brzusznej
– małej chirurgii
– operacji żylaków kończyn dolnych
– przeszczepów skóry.

Oddział posiada doświadczenie w diagnostyce i zabiegach operacyjnych z zakresu chirurgii ogólnej, małoinwazyjnej oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Endoskopia zabiegowa (Pracownia Endoskopowa):

• Diagnostyka endoskopowa przewodu pokarmowego
  • Kolonoskopia zabiegowa - w znieczuleniu ogólnym, diagnostyka jelita grubego z możliwością usuwania zmian patologicznych .

Ultrasonografia diagnostyczna.

Oddział wyposażony jest w:
– artroskop operacyjny
– instrumentarium operacyjne dla specjalistycznych zabiegów ortopedycznych
– tor wizyjny RTG (aparat RTG z ramieniem C)
– kardiomonitory, pompy infuzyjne, defibrylator
– sprzęt rehabilitacyjny

Informacja dla Pacjentów:

W dniu przyjęcia do oddziału prosimy o zarejestrowanie się o godz. 7:00 w Izbie Przyjęć.
Następnie zostanie Pan/Pani poproszony/a celem dokonania formalności związanych z przyjęciem do oddziału. Po przebraniu się zostanie Pan/Pani zaprowadzony/a na oddział.

Prosimy o zabranie ze sobą do Szpitala:
– dowodu osobistego
– skierowanie do oddziału, jeżeli przyjęcie jest planowe

– rzeczy osobistych i przyborów toaletowych
– wszystkich zażywanych leków
– kart informacyjnych z poprzednich hospitalizacji, wyników wszystkich badań i konsultacji .

Odwiedziny chorych odbywają się od poniedziałku do niedzieli w godz. od 16:00 do 18:00.
Każdorazowo odwiedziny mogą zostać przerwane w związku z koniecznością wykonania niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych lub innych wynikających z procesu leczenia .

Informacje o stanie zdrowia chorych udzielane są w dni powszednie od 13:00 przez Ordynatora lub lekarzy, osobie upoważnionej w dokumentacji medycznej przez pacjenta.

Informacji o zabiegach pielęgnacyjnych udziela pielęgniarka koordynująca lub pielęgniarki odcinkowe osobie upoważnionej w dokumentacji medycznej przez pacjenta.

Ze względu na ochronę danych osobowych i tajemnicę lekarską nie udziela się informacji przez telefon.

Do szpitala należy zabrać:
– piżamę, szlafrok, pantofle z antypoślizgową podeszwą,
– przybory toaletowe: mydło, szczoteczkę do zębów, pastę do zębów, grzebień, ręcznik, szampon, gąbkę do mycia, chusteczki higieniczne, przybory do golenia i inne środki higieniczne wg potrzeb,
– bieliznę osobistą
Zasady pobytu pacjenta w oddziale ustalone są w regulaminie wewnętrznym dostępnym w oddziale.

Wypis z oddziału:
– Karty informacyjne lub inne dokumenty związane z pobytem chorego w oddziale wydawane są w dyżurce lekarskiej w dni robocze od 12:00 do 14:00
– Chorym pracującym na ich prośbę wystawia się zaświadczenie o pobycie w szpitalu – oddział nie wysyła w/w zawiadomienia do zakładu pracy
– Do wypisania zwolnienia lekarskiego niezbędny jest: PESEL pacjenta, numer dowodu osobistego lub NIP pacjenta oraz NIP zakładu pracy.
– Ciągłość leczenia poszpitalnego zapewnia Poradnia Chirurgiczna, Poradnia Urazowo – Ortopedyczna mieszcząca się na 2 piętrze kompleksu szpitalnego.

Ważna informacja dla pacjentów:
Bardzo prosimy o pozostawienie w domu rzeczy wartościowych (biżuteria, pieniądze, klucze do mieszkania/domu).
Za zaginione rzeczy wartościowe szpital nie odpowiada.